VÝMĚNA A PŘEZUTÍ

NA ZIMNÍ PNEU - PRAHA 4

 

Provádíme sezónní přezouvání na zimní pneu a opravy osobních a dodávkových pneumatik, mytí pneu, nákup pneumatik za internetové ceny, seřízení geometrie, rovnání disků, lakování disků a opravy defektů i kompletní preventivní prohlídky vozů před blížící se sezónou.

Vaše pneu si u nás můžete také nechat uskladnit.

 

Zarezervovat termín

Nebo nám rovnou zavolejte

a domluvte si termín:

+420 733 737 235

Můžeme pro vás zajistit letní pneu od všech výrobců například:

Barum, Continental, Nokian, Pirelli, Bridgestone, Michelin, Dunlop, Goodyear, Matador, Sava, Firestone, Semperit, Uniroyal + typy pneumatik Polaris, Wintercontact, TS850, TS860, WRD3, WRD4, WRA4, Snowcontrol, Blizzak, Alpin, Winter sport, MS Plus, Winterhawk.

Výměnu letních pneu zajistíme pro jakýkoliv osobní aužitkový vůz do 3,5t.

Nejčastěji zajišťujeme výměnu pneu pro tyto značky: ŠKODA, FORD, OPEL, AUDI, SEAT, BMV, VW, TOYOTA, RENAULT, PEUGEOT, MERCEDES, MAZDA a další.

 

 

KOLIK U NÁS STOJÍ

PŘEZUTÍ NA ZIMNÍ PNEU?

 

 Cena za výměnu pneumatik na léto včetně kompletní prohlídky vozu v našem pneuservisu
v rámci speciální akční nabídky se pohybuje od 1100 Kč do 1500 Kč pro pneu do velikosti 17”.

(cena se liší v závislosti, zda vám jde jen o přezutí pneu anebo o kompletní výměnu kol a jejich uskladnění, vyvážení, závaží a ventilků).

 

CENÍK PŘEZUTÍ PNEU NA ZIMU

 

ZÁMĚNA KOL 

MĚNÍ  SE CELÁ KOLA

cenik 03

PŘEZUTÍ PNEU

MĚNÍ SE PNEUMATIKY NA STÁVAJÍCÍ KOLA

cenik 05

Pro pneumatiky RunFlat je k výše uvedeným cenám vzhledem k vyšší časové náročnosti účtován příplatek 500 Kč vč. DPH.

Objednat přezutí na léto  

 

POVINNOST PŘEZUTÍ

ZIMNÍCH PNEU

Termín přezutí na zimní pneu: od 1. listopadu do 31. března

Důležité informace ve zkratce:

Zákon, který nařizuje povinné přezutí zimních pneu: zákon č. 133/2011 Sb.

Termín přezutí na zimní pneu: od 1. listopadu do 31. března

 

Možné sankce za porušení této povinnosti:

- pokuta až 2000 korun

- opakované porušení může vést k zákazu řízení

- vystavujete se zvýšenému riziku vzniku dopravní nehody vaším zapříčiněním

- v případě nehody hradíte celou škodu vy, i když jste pojištění

Více informací o povinnosti přezout na zimní pneumatiky

Použití zimních pneumatik přinesl zákon č.133/2011 Sb. Povinnost mít na svém vozidle zimní pneumatiky je stanovena během období od 1. listopadu do 31. března na celém území České republiky v případech, kdy se na vozovce nachází souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza. Podle tohoto zákona něj je nutné mít zimního obutí i v případech, kdy lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na silnici během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.

 

 

 

V praxi to znamená, že pokud je v prosinci 15 stupňů Celsia a sucho, nemusíte mít na vozidle zimní pneumatiky. Tato informace se hodí pro lidi, kteří jezdí sporadicky, jinak je samozřejmě více než vhodné používat zimní pneu na svém vozidle v zimním období. Na některých silnicích je navíc možné se setkat se značkou přikazující použití zimní výbavy. Na těchto místech platí její použití bez výjimky, tedy bez ohledu na aktuální počasí či jiné podmínky, a je nutné v období od 1. listopadu do 31. března na těchto úsecích mít na voze zimní pneumatiky. U vozidel do 3,5 tuny musíte mít zimní pneumatiky na všech čtyřech kolech a hloubka vzorku dezénu musí být minimálně 4 mm.

Dnešní moderní typy zimních pneumatik jsou navíc vyvinuty přesně tak, aby poskytovaly danému vozidlu záběr nejen na sněhu a ledu, ale také na studených a zablácených vozovkách. To poskytuje řidičům lepší kontrolu nad vozidlem a snižuje riziko, kdy dojde například ke smyku a jiným neočekávaným situacím na vozovce během zimního období.

Povinnost použití zimních pneumatik v zahraničí

I v zahraničí platí, že musíte mít své vozidlo připraveno na zimu. Proto doporučujeme předtím, než se rozhodnete vycestovat do zahraničí, si nastudovat předpisy dané a zjistit, jaká je předepsaná zimní výbava v dané zemi.

 

Povinnost použití zimních pneumatik v zahraničí

I v zahraničí platí, že musíte mít své vozidlo připraveno na zimu. Proto doporučujeme předtím, než se rozhodnete vycestovat do zahraničí, si nastudovat předpisy dané a zjistit, jaká je předepsaná zimní výbava v dané zemi.

V některých zemích nemusí být legislativa shodná s tou naší. A tak v některých státech může být povinnost přezout na zimní pneu vyžadována jakou u nás, v některých zemích se může jednat jen o klasické doporučení (a nehrozí vám tak z pohledu zákona žádná sankce – stále však riskujete svůj život).

Například v Rakousku a Německu jsou zimní pneumatiky povinné podle povětrnostních a klimatických podmínek, ale v Polsku je třeba zase použití zimních pneumatik pouze doporučené.

 

3H SERVIS - KDE NAJDETE

NÁŠ SPOLEHLIVÝ AUTOSERVIS

Výměnu pneu můžete učinit přímo v našem servisu po předchozím objednání.

Chci zjistit více informací

 

 

Nejčastěji ve spojitosti s touto stránkou hledáte:

přezutí pneumatik, ceny za přezutí pneumatik, povinnost přezutí zimních pneumatik, přezutí na zimu, přezutí auta na zimní od kdy, pneu servis Praha, pneuservis Praha 4, povinnost přezutí na zimní pneu, povinné přezutí na zimní pneu, povinnost přezutí pneumatik, přezutí auta na zimní od kdy, termín přezutí pneu, přezutí pneu praha, pneuservis praha, pneuservis Praha