Jsme připraveni být ekologičtější

Подробнее на сайте: https://unonews.ru https://newsdone.ru
https://newscatch.ruhttps://newsentire.ruhttps://mirrornews.ru
https://bundlenews.ruhttps://stacknews.ruhttps://foremostnews.ru https://newsfire.ruhttps://dashnews.ruhttps://principalnews.ruhttps://newsplain.ru https://newsdeliver.ruhttps://allnightnews.ru
https://hundrednews.ru

NOVÁ PLNIČKA KLIMATIZACÍ PRO EKOLOGIČTĚJŠÍ CHLADIVO 

KOMPATIBILNÍ S NEJNOVĚJŠÍMI VOZY A SPLŇUJÍCÍ SMĚRNICE EU

 

Jdeme s dobou a moderními změnami. V rámci toho jsme pořídili novou plničku klimatizace pro HFO-1234YF, což je nové chladivo, které je předepsáno evropským Nařízením 2006/40/ES. Jde o to, aby novější automobily již měly ekologičtější chladivo, které nemá potenciál globálního oteplování (GWP) vyšší než 150. Novější chladivo má 335x nižší GWP než dosud běžně používané chladivo R-134a.

Nové modely automobilky Škoda již toto chladivo používají či v budoucnu budou plošně používat. Stejně tak i ostatní značky. Nevýhodou nového chladiva je větší hořlavost. Z toho důvodu je třeba při doplňování dbát správných předpisů a používat moderní technologii. Na vše se u nás klade značný důraz a jsme tak technologicky připraveni s novou plně automatizovanou plničkou nabídnout bezpečné doplnění i pro nejmodernější automobily. 

CO JE CHLADIVO R-1234YF (HFO-1234YF)

  • - Počínaje rokem 2017 bude chladivo R1234yf standardem pro všechna nová osobní vozidla na základě směrnice 2006/40/2S vydané EU 

  • - Chladivo R-1234YF je o 99,7 % ekologičtější než chladivo R134a.

  • - Chladivo R-1234YF má index GWP (Global Warming Potentials) = 4 (rozložitelnost v atmosféře 11 dní). Pro srovnání, chladivo R134a má GWP 1.430 (rozložitelnost v atmosféře až 11 let).

  • - Chladivo R-1234YF je netoxický, hořlavý a těžce zápalný plyn. 

V případě dotazů ohledně doplnění nás můžete zkontaktovat a domluvit si u nás schůzku. Jsme tu pro Vás, 3H SERVIS.

 

 

Lukáš Forejt
Zobrazeno: 792

Připraveni na zimu?

Připraveni na zimu?

Otázka, která proběhne každému řidiči hlavou v aktuálním počasí. Kdy začne sněžit? Budu letos potřebovat nový „zimáky“? A když víte, že minulý rok v zimě už se baterce nechtělo ráno moc chytnout, pravděpodobně řešíte i ji.

 

Otázkou zůstává, co všechno je potřeba vlastně před zimou zkontrolovat? No, vezmeme to popořadě.

Zimní pneu. Bez těch to nepůjde. Ledaže máte rádi trošku adrenalinu a hodláte ohrožovat nejen sebe, ale i okolí.

* zimní pneumatiky by měly mít vzorek hluboký alespoň 4 mm

 

Pokud chcete ráno s klidem nastartovat a odjet, pak rozhodně nezapomínejte na zimní kapaliny. Mezi tu hlavní patří nemrznoucí směs nejen do chladiče, ale také do ostřikovačů.

* chladicí kapalina, která je nemrznoucí alespoň do -25 °C

* nemrznoucí kapalina do ostřikovačů

 

Jak už bylo zmíněno výše, k pohodlnému přežití zimy je zapotřebí prověřit stav baterky – akumulátoru - a samozřejmě svíček, bez kterých celá akce se startováním nemusí vyjít, pokud nejsou plně funkční.

 

* zapalovací svíčky, které by neměly mít za sebou více, než je doporučeno

* doplněný a plně dobitý akumulátor s čistými kontakty

 

Pokud byste neměli co dělat a měli cestu do servisu, rozhodně je dobré si nechat zkontrolovat také elektroinstalaci.

Pro všechny milovníky zimních sportů je nutné podotknout, že by se vám na cestách mezi kopci, nejen v ČR, ale také v zahraničí mohli hodit řetězy. Ty by samozřejmě měly sedět přímo na váš rozměr pneumatik. Pokud si nejste úplně jistí a vyrážíte za hranice na lyžovačku, doporučujeme nastudovat, jaké zákony na nutnost zimních řetězů platí.

Např. ve většině evropských zemí je povinností mít sněhové řetězy pouze v zimních podmínkách. U našich sousedů na Slovensku, ve Slovinsku nebo Chorvatsku je zákonná povinnost mít řetězy s sebou ve voze v zimních měsících. V Rakousku to platí v období od 1.listopadu do 15.dubna. A co vás čeká za nedodržení vyhlášek? Pokuta, jak jinak.

V neposlední řadě se bude každému hodit škrabka na sklo, startovací kabely (plus dobrovolník, který vás nenechá ve štychu), smetáček a rozmrazovač na zámky.

 

Něco pro dobrodruhy

Pokud jezdíte dlouhé trasy po liduprázdných silnicích, mohli by se vám do zimního arzenálu hodit i jiné drobnosti, které by mohli být v případě, že vám vypoví službu telefon, užitečné.

Představme si situaci, že jedete na svůj báječný srub, daleko do hor, kde je liduprázdno. Po cestě zapadnete, nejde vám telefon – je vybitý anebo nemá signál. Katastrofický scénář je na světe a co

teď? Pravděpodobně si počkáte, než pojede někdo kolem a pomůže vám. Takže co se bude v takovéto situaci hodit?

Určitě nepohrdnete teplou dekou. Jistě, je tu možnost topit si v autě, ale pokud jste po cestě minuli benzínku a v nádrži toho zrovna moc nemáte, moc dlouho si nezatopíte. Nakonec se bude deka hodit. Než přijde řada na deku, určitě zkusíte auto odházet. Takže budete potřebovat lopatu. V dnešní době už se dají pořídit pěkné, skládací, určené přímo pro motoristy, takže jsou i skladné a nezaberou místo v kufru.

Když zjistíte, že se sněhem nepohnete a chvíli si počkáte, je dobré mít v autě něco k jídlu. Ať už se jedná o sušenku, pytlík bonbonů anebo tabulku čokolády (která vám pomůže i na nervy). Stejná věc platí i pro váš pitný režim.

V neposlední řadě, pokud padne tma a vy budete stále čekat na pomoc, možná se bude hodit mít po ruce baterku.

 

No, doufejme, že nikoho z nás letos taková situace nepotká.

My vám za celý tým 3H SERVISU a Sdekor.cz přejeme šťastnou cestu!

Nela Pokorná
Zobrazeno: 925